Kada reikalingas energinio naudingumo sertifikatas?

Kada reikalingas energinio naudingumo sertifikatas?

 

Atsakymas į klausimą kada reikalingas energetinio naudingumo sertifikatas trumpai – energinio naudingumo sertifikatas privalomas visiems šildomiems gyvenamiems ir negyvenamiems statiniams ar jų dalims.

1. Parduodant pastatus ar jų dalis ar išnuomojant.
2. Pabaigus statinių ir jų dalių rekonstravimus, atnaujinimus ar atlikus kapitalinį pastato remontą dėl kurių atkuriama arba pagerintos pastato inžinerinių sistemų fizinės ir energinės savybės kai visa darbų kainos suma yra daugiau nei 25 % viso pastato vertės neįtraukiant žemės sklypo.
3. Pabaigus naujų statinių ir jo dalių statybą prieš parašant statybos pabaigimo aktą ar prieš įteikiant deklaraciją apie statybų pabaigimą
4. Statiniams kai jų vertė yra didesnė kaip 500 m² (nuo 2015-07-09 didesniems kaip 250 m²) naudingojo vidaus patalpų ploto dalį sudaro: administracinės ,viešbučių, prekybos, paslaugų, sporto,kultūros, maitinimo, poilsio paskirties, transporto, mokslo, gydymo patalpos. Minimuose statiniuose aiškiai matomoje teritorijoje privalo būti pakabintas puikiai matomas pastato energetinio naudingumo sertifikatas arba jo kopija – būtina, kad sertifikatas būtų ne senesnis kaip 10 metų.