Kas yra geodeziniai matavimai?

Trumpai apibendrinant geodeziniai matavimai tai yra žemės sklypų kadastriniai matavimai konkretūs suformuojamų žemės sklypų ploto nustatymas planas ir papildomų reikalingų duomenų įrašymas į kadastro duomenų bazes.

Geodeziniai matavimai kas tai?

Geodeziniai matavimai atliekami kai norima parduoti arba nupirkti žemės sklypą ir jei norima statyti naujus pastatys pakeičiant žemės sklypo paskirtį.

Sklypo savininkas dažniausiai geodezinius matavimus daro dvejais būdais – kai žemės sklypo plotus reikia sujungti, padalinti arba kai reikia pakeisti tikslinę žemės sklypo naudojimo būdą, pobūdį, paskirtį.

 

Kaip ir kas yra geodeziniai matavimai?

 

Per geodezinius matavimus yra nustatoma ir riboženkliais ženklinamos žemės sklypo ploto ribos ir atstatoma sunaikinti ženklintų žemės sklypo ploto ribų riboženkliai, nustatomos žemės sklypo ribų posūkio taškai, pažymimos riboženklių koordinatės.

 

Ženklinimas vyksta kartu su žemės sklypo savininkui arba paskirtam asmeniui, kuris atstovauja savininką. Vykstant ženklinimui turi dalyvauti ir šalia esančių žemės sklypo savininkai ar paskirti asmenys, kurie atstovauja savininkus.